Bunlar iki grupta toplamak mümkündür.

1. Grup

a. Set üstü plaka karıştırıcılar

b. Plaka altı karıştırıcılar

2. Grup

a. Karışık sistemler

b. Çatallı sistemler

7.1.a Set Üstü Karıştırıcılar

Bu tip karıştırıcılar karbüratörün üstünde bulunan karıştırıcılardır. Hava filtresi ile karbüratör arasına monte edilirler.karıştırıcı karbüratöre vidalanabilir veya yay ile tutturulabilir gerekli olan montaj için uygun pozisyonu belirlemek ve hava filtresi gövdesine delik açmak ve LPG geçirmek yeterli olacaktır.

7.1.b Plaka Altı Karıştırıcılar

İki parçaya ayrıla bilen karbüratörlerde gaz kelebeğinin üzerine monte edilirler. Bu tip karıştırıcılar daha ince olup montajları uzun sürmesine rağmen bazı avantajları vardır. Bunlardan birincisi hava ile LPG’ nin daha iyi karışmasını salar ikincisi karbon monoksit gibi zararlı gazların emisyonu belirgin ölçüde azalır.

7.2.a Karışık Sistemler

Bu tip karıştırıcı sistemler karbüratörü delen bir rekor olarak tarif edile bilir. Doğru uygulanırsa iyi sonuçlar verirler. Her tür karbüratör için uygun değildirler. Montajında uzmanlık gerektirir. Doğru monte edilemeyen karıştırıcılardan hem iyi sonuç alınmaz, hem de karbüratör deforme edilmiş olunur.

7.2.b Çatallı Sistemler

Karışık sistemlere nazaran daha kolay bir çözümdür. Her türlü karbüratöre uygulanabilir. Karıştırıcı sistemin çalışabilmesi için kelebek valflerinin başlangıç konumlarının yeniden ayarlanması gerekir; aksi halde sistem çalışmaz.