Lpg Taktırınca Tasarrufum Ne Olur ?

Bu hesaplama tablosu, aracınızı otogaza dönüştürürseniz kazanacağınız tasarrufunuzu gösteren bir rehber niteliğindedir. Birebir tasarruf rakamınız, otogaz dönüşümünüzü yapacak olan uzman ile, araç özellikleri, (marka, model, yıl vs.) dönüşüm maliyetleri ve bu gibi detayları görüştüğünüzde netleşecektir.

Devamı ... 

MaviAy OTOGAZ

Rekabet, LPG'nin fiyatını düşürdü

en-ucuzu-yine-lpg

Sakarya'da LPG satışı yapan akaryakıt istasyonları arasındaki rekabet vatandaşa yaradı. 1.94 ila 2.23 lira aralığında satışı yapılan LPG'nin fiyatı 1.79 liraya kadar düştü. Adapazarı ilçesinde Kirişhane Caddesi'ndeki bir LPG istasyonunda otogazın litre fiyatı, rekabet dolayısıyla 1.94 liradan 1.79 liraya düştü.

LPG'nin litresinin 2 liranın üzerine çıktığı bir dönemde 1.79 liradan satışının yapılması, sürücüleri memnun etti. Ucuzotogaz nedeniyle istasyonda zaman zaman kuyruk oluştu.

İstasyon sahibi Ali Gündoğar, Cihan Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, LPG'nin fiyatını rekabet dolayısıyla düşürdüklerini belirterek, "LPG'nin pompa satış fiyatı 2.23 lira. Biz fiyatı 1.79 liraya kadar düşürdük. Müşterilerimize jest olsun istedik. Gazda kar marjları yüksek. Ucuz satış yaptığımız için eleştiriliyorduk. 'Kötü gaz satışı yapıyorsunuz' diye gerçek dışı iftiralar atıyorlar. Biz de LPG'nin ucuza satılabildiğini göstermek ve rekabet için fiyatları düşürdük. Gazdaki kar marjını görsünler. Türkiye'deki en düşük LGP'yi satıyoruz diyebilirim." şeklinde konuştu.

Aracına LPG aldığı istasyonda, 1.79 liralık litre fiyatını görünce şaşırdığını söyleyen Fahri Kara isimli vatandaş, "Fiyatı görünce çok şaşırdım.Otogaz iki liranın üzerindeydi. Esnafım, aracımı sıklıkla kullanıyorum. Pahalı akaryakıt bizi olumsuz etkiliyor. Fiyatların düşmesi çok güzel olmuş. Rekabet, halkın yararına olan bir şey." dedi.

 

Otogaz Lpg Markaları

Atiker

Prins

Lovato

 

Romano

Tartarini

Brc