Lpg Taktırınca Tasarrufum Ne Olur ?

Bu hesaplama tablosu, aracınızı otogaza dönüştürürseniz kazanacağınız tasarrufunuzu gösteren bir rehber niteliğindedir. Birebir tasarruf rakamınız, otogaz dönüşümünüzü yapacak olan uzman ile, araç özellikleri, (marka, model, yıl vs.) dönüşüm maliyetleri ve bu gibi detayları görüştüğünüzde netleşecektir.

Devamı ... 

MaviAy OTOGAZ

Lpg ile 333 Km Hız

lpg-hiz-rekoru

Modifiye şirketi G-Power'ın Hurricane GS (kasırga) adını koyduğu araç dünyanın en hızlı LPG'li otomobili.

Modifiye şirketi G-Power'ın Hurricane GS (kasırga) adını koyduğu araç dünyanın en hızlı LPG'li otomobili.

BMW M5 (E60) üzerine kurulan otomobil üzerinde Landi Renzo markasını görüyoruz. Bunun yanında G-POWER modifikasyon işlemleri 2 tonluk bu sedanı 11 saniye gibi bir sürede 200 km üzerine çıkartıyor.

Modifikasyon sayesinde 5 litre hacminde V10 motorlu otomobilin gücü 507 bg'den 660 bg'ye, torku da 520 Nm'den 650 Nm'ye yükselmiş. Güç artışı ile aracın 0-100 km/s hızlanması 4.6 saniye (standart otomobilde 4.7 sn), 0-200 km/s hızlanması 11.4 saniye (standart otomobilde 15 sn) olmuş.

Azami hız standart BMW M5'de elektronik olarak sınırlanmış 250 km/s. Ancak BMW aracın sınırlaması olmasa 330 km/s hıza ulaşabileceğini söylemişti. Yani standart benzinli hali ile, bu kadar modifikasyon görmüş LPG'li bir araçtan 3 km/s daha düşük.

Almanya'da montaj hariç paketin fiyatı 33,751 avro. LPG'nin benzinden yarı yarıya daha ucuz olduğunu söyleyen şirket emisyon oranlarının da %15 azaldığını iddia ediyor.

Daha önce en hızlı LPG'li otomobil, 318.1 km/s ile, BMW 3 Serisi üzerine kurulan AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED adlı modeldi.

 

Otogaz Lpg Markaları

Atiker

Prins

Lovato

 

Romano

Tartarini

Brc